Legati cu lantul dragostei...

Slavit sa fie Domnul!!

Bine aţi venit pe forumul Legati cu lantul dragostei... Un forum unde toti avem de învaţat unii de la alţi.

"Pot totul in Hristos , Care ma întareşte." (Filipeni 4:13)

Daca nu sunteti inca inregistrat faceti click pe Inregistrare.
Pentru a va conecta faceti click pe Conectare.
Pentru a nu se mai afisa faceti click pe Nu mai afisa.

Va multumim!
Legati cu lantul dragostei..... http://legaticudragoste.forumotion.com

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Legati cu lantul dragostei...

Slavit sa fie Domnul!!

Bine aţi venit pe forumul Legati cu lantul dragostei... Un forum unde toti avem de învaţat unii de la alţi.

"Pot totul in Hristos , Care ma întareşte." (Filipeni 4:13)

Daca nu sunteti inca inregistrat faceti click pe Inregistrare.
Pentru a va conecta faceti click pe Conectare.
Pentru a nu se mai afisa faceti click pe Nu mai afisa.

Va multumim!
Legati cu lantul dragostei..... http://legaticudragoste.forumotion.com

Legati cu lantul dragostei...

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

---Aflarea si vestirea lui Iisus Hristos---

 - Slavit sa fie Domnul! Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit. Rasfoire cu folos duhovnicesc. Incercam sa fim cu cate un ochi peste tot, dar daca ne mai scapa cate ceva si ati dori sa ne spuneti o greseala un sfat o parere, va rugam nu ezitati, valabil pentru fiecare membru al forumului,...

Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte

» Matei 6:1-6
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty05.08.12 15:44 Scris de nmgaby21

» Psalmii 82:1-8
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty05.08.12 15:32 Scris de nmgaby21

» Criza financiara sau criza de credinta?
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty05.08.12 15:24 Scris de nmgaby21

» Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty22.11.11 23:11 Scris de Cipriano

» Ceva nou pentru fiecare
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty22.11.11 22:51 Scris de Cipriano

» Aniversari!
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty01.10.11 23:05 Scris de andreiutza_luca

» Contact pt probleme si ajutor
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty11.05.11 15:15 Scris de lucia24

» Cum ne traim viata???
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty23.03.11 21:26 Scris de gabriela tutu

» Japonia, Japonia, Japonia,
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty23.03.11 21:22 Scris de gabriela tutu

» Sa ne rugam pentru familia . . .
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty22.03.11 0:13 Scris de bogdanflorin

» Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty16.02.11 21:21 Scris de romeo

» Studiu biblic
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty15.02.11 21:28 Scris de DanieruDesu

» oasteadomnului.info
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty14.02.11 20:58 Scris de DanieruDesu

» zilele si clipele pe care le traim
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty01.02.11 16:57 Scris de Apetrei Mihai

» Propovaduirea evangheliei
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty17.01.11 17:56 Scris de samy85i

» tutu ligia gabriela
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty16.01.11 19:36 Scris de gabriela tutu

» Ce este Oastea Domnului???
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty04.01.11 20:51 Scris de samy85i

» Fr. Traian Dorz
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty04.01.11 20:40 Scris de samy85i

» Ce inseamna Craciunul pentru noi?
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty23.12.10 1:59 Scris de andreea

» Colaboratori si sustinatori ai forumului
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty10.12.10 18:23 Scris de gabriela tutu

Top postatori

bogdanflorin (236)
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_leftCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi BarCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_right 
Stratu Daniela (183)
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_leftCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi BarCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_right 
melintedanyel (181)
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_leftCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi BarCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_right 
gabriela tutu (135)
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_leftCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi BarCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_right 
Mireiile (99)
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_leftCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi BarCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_right 
Mihai Acalinei (93)
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_leftCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi BarCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_right 
Gigi Mihnea (72)
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_leftCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi BarCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_right 
Edward (72)
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_leftCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi BarCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_right 
roxywwjd (61)
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_leftCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi BarCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_right 
nastasedaniel (56)
Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_leftCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi BarCe trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Bar_right 

Cine este conectat?

În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul


[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 37, 22.03.11 0:08

Statistici

Membrii nostri au postat un numar de 1987 mesaje în 124 subiecte

Avem 368 membri înregistrați

Cel mai nou utilizator înregistrat este: Rifca

Navigare

Mai 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Sondaj


+3
Muscaluc_Andreea
gabriela tutu
bogdanflorin
7 participanți

    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi

    avatar
    bogdanflorin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 236
    Puncte : 22338
    Reputatie : 787
    Data de inscriere : 01/02/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Left_bar_bleue1/1Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty_bar_bleue  (1/1)

    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi

    Mesaj Scris de bogdanflorin 31.07.10 19:56

    Misiunea noastra zilnica, ce trebuie sa facem noi pentru Oastea Domnului, implicarea noastra a fiecaruia. . .
    gabriela tutu
    gabriela tutu
    Incep sa acumulez cunostinte
    Incep sa acumulez cunostinte


    Numarul mesajelor : 135
    Puncte : 16388
    Reputatie : 9
    Data de inscriere : 29/04/2010
    Varsta : 26
    Localizare : galati suhurlui str 9 mai 2008 nr 502

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Left_bar_bleue100/100Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty_bar_bleue  (100/100)

    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty Re: Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi

    Mesaj Scris de gabriela tutu 01.08.10 12:04

    poi 1.sa ne incredem in Domnul.....
    2.sa IL laudam si sa IL preamarim pe Domnul
    3.sa ne rugam Lui
    4.sa IL marturisim lumii pe Domnul......
    Muscaluc_Andreea
    Muscaluc_Andreea
    Sunt la inceput
    Sunt la inceput


    Numarul mesajelor : 14
    Puncte : 15138
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 01/08/2010
    Varsta : 32
    Localizare : podoleni,judetul neamt

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Left_bar_bleue1/1Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty_bar_bleue  (1/1)

    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty Re: Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi

    Mesaj Scris de Muscaluc_Andreea 27.08.10 10:09

    '' Fiti treji,privegheati. Potrivnicul vostru,diavolul,umbla racnind ca un leu, cautand pe cine sa inghita, caruia stati impotriva tari in credinta, stiind ca aceleasi suferinte indura si fratii vostri in lume. '' ( I Petru 5, 8-9 )
    Muscaluc_Andreea
    Muscaluc_Andreea
    Sunt la inceput
    Sunt la inceput


    Numarul mesajelor : 14
    Puncte : 15138
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 01/08/2010
    Varsta : 32
    Localizare : podoleni,judetul neamt

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Left_bar_bleue1/1Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty_bar_bleue  (1/1)

    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty Re: Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi

    Mesaj Scris de Muscaluc_Andreea 27.08.10 10:13

    ''Deci sa stiti, fratilor, ca tot timpul vietii noastre pe pamant este timp de lupta. Mii de patimi ne ataca, pe care trebuie sa le biruim, ca sa nu cadem in cursa lor... astfel noi suntem Ostasi si luptatori. '' ( Sf. Ioan Gura de Aur )
    Muscaluc_Andreea
    Muscaluc_Andreea
    Sunt la inceput
    Sunt la inceput


    Numarul mesajelor : 14
    Puncte : 15138
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 01/08/2010
    Varsta : 32
    Localizare : podoleni,judetul neamt

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Left_bar_bleue1/1Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty_bar_bleue  (1/1)

    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty Re: Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi

    Mesaj Scris de Muscaluc_Andreea 27.08.10 10:23

    Zi de zi, noi ne confruntam cu ispite de tot felul... trebuie sa ne pastram credinta curata,fiind mereu intr-o Rugaciune continua cu Domnul... facand milostenie...iubind vrajmasii nostri... si ajutand si pe cei aflati pe alte cai,sa faca un pas spre Domnul...caci El va face o mie pt ei. !!! Smile
    esteralupu
    esteralupu
    Sunt pe calea buna
    Sunt pe calea buna


    Numarul mesajelor : 21
    Puncte : 15251
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 07/08/2010
    Varsta : 28
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Left_bar_bleue1/1Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty_bar_bleue  (1/1)

    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty Re: Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi

    Mesaj Scris de esteralupu 31.08.10 11:56

    O trambita cereasca
    Ce suna-nflacarat
    Un strigat de chemare
    Spre Cel Adevarat

    Aceasta fie Oastea Sa
    Si El va fi slavit de ea,
    Viata ei fiind Hristos
    El Telul ei cel luminos.

    Un sunet de trezire
    Din somnul ucigas,
    Un semn de ingrozire
    Vicleanului vrajmas,
    Semnal de-avant puternic
    Spre Tinta de atins,
    Indemn si-mbratisare
    Spre cel prea greu cuprins.



    Versuri din: O TRAMBITA CEREASCA, sursa: Cantari luptatoare, poezii. fr Traian Dorz
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty Re: Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 06.09.10 20:49

    In primul rand ca sa poti face ceva pentru Oaste trebuie sa stii istoria ei si sa traiesc in Duhul ei de la inceput...
    Ce am putea face pentru Oaste...parerea mea este sa nu facem de rusine Numele ei si implicit si a lui Dumnezeu...si de aceea purtarea noastra trebuie sa fie vrednica de cea a unui ostas al Domnului...sa ne straduim in fiecare zi sa fim cat mai placuti inaintea Lui implinind poruncile Lui!
    samy85i
    samy85i
    Prind curaj
    Prind curaj


    Numarul mesajelor : 7
    Puncte : 14669
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 04/01/2011
    Varsta : 38
    Localizare : roma

    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty Re: Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi

    Mesaj Scris de samy85i 17.01.11 17:49

    DOMNUL ESTE CALEA ADEVARUL SI VIATA, multi stiu cuvintele aceastea,multi le inteleg dar putini pun in practica cu adevarat insemnatatea lor, din pacate putini mai sunt care cred cu adevarat si implinesc cu adevarat cuvantul si oranduielile Domnului, nu ne ramane decat sa ne rugam atat pt noi cat si pt cei din jur sa credem cu adevarat in Dumnezeu.caci el a dat pe Fiul Sau pt noi iar noi stam nepasatori.
    avatar
    Cipriano
    Prind curaj
    Prind curaj


    Numarul mesajelor : 2
    Puncte : 14525
    Reputatie : 2
    Data de inscriere : 09/02/2011
    Varsta : 46
    Localizare : italia

    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty Re: Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi

    Mesaj Scris de Cipriano 22.11.11 23:11

    Slavit sa fie Domnul.Fiecare din noi este chemat ,si fiecare din noi are un dar de la Dumnezeu care trebuie sa-l punem an practica ,dar mai antai de toate sa citim din Biblie,sa ascultam de cuvantul Domnului,si sa amplinim an fiecare zi.Asa sa ne ajute Dumnezeu.

    Continut sponsorizat


    Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi Empty Re: Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 09.05.24 4:50