Legati cu lantul dragostei...

Slavit sa fie Domnul!!

Bine aţi venit pe forumul Legati cu lantul dragostei... Un forum unde toti avem de învaţat unii de la alţi.

"Pot totul in Hristos , Care ma întareşte." (Filipeni 4:13)

Daca nu sunteti inca inregistrat faceti click pe Inregistrare.
Pentru a va conecta faceti click pe Conectare.
Pentru a nu se mai afisa faceti click pe Nu mai afisa.

Va multumim!
Legati cu lantul dragostei..... http://legaticudragoste.forumotion.com

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Legati cu lantul dragostei...

Slavit sa fie Domnul!!

Bine aţi venit pe forumul Legati cu lantul dragostei... Un forum unde toti avem de învaţat unii de la alţi.

"Pot totul in Hristos , Care ma întareşte." (Filipeni 4:13)

Daca nu sunteti inca inregistrat faceti click pe Inregistrare.
Pentru a va conecta faceti click pe Conectare.
Pentru a nu se mai afisa faceti click pe Nu mai afisa.

Va multumim!
Legati cu lantul dragostei..... http://legaticudragoste.forumotion.com

Legati cu lantul dragostei...

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

---Aflarea si vestirea lui Iisus Hristos---

 - Slavit sa fie Domnul! Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit. Rasfoire cu folos duhovnicesc. Incercam sa fim cu cate un ochi peste tot, dar daca ne mai scapa cate ceva si ati dori sa ne spuneti o greseala un sfat o parere, va rugam nu ezitati, valabil pentru fiecare membru al forumului,...

Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte

» Matei 6:1-6
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty05.08.12 15:44 Scris de nmgaby21

» Psalmii 82:1-8
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty05.08.12 15:32 Scris de nmgaby21

» Criza financiara sau criza de credinta?
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty05.08.12 15:24 Scris de nmgaby21

» Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty22.11.11 23:11 Scris de Cipriano

» Ceva nou pentru fiecare
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty22.11.11 22:51 Scris de Cipriano

» Aniversari!
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty01.10.11 23:05 Scris de andreiutza_luca

» Contact pt probleme si ajutor
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty11.05.11 15:15 Scris de lucia24

» Cum ne traim viata???
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty23.03.11 21:26 Scris de gabriela tutu

» Japonia, Japonia, Japonia,
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty23.03.11 21:22 Scris de gabriela tutu

» Sa ne rugam pentru familia . . .
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty22.03.11 0:13 Scris de bogdanflorin

» Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty16.02.11 21:21 Scris de romeo

» Studiu biblic
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty15.02.11 21:28 Scris de DanieruDesu

» oasteadomnului.info
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty14.02.11 20:58 Scris de DanieruDesu

» zilele si clipele pe care le traim
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty01.02.11 16:57 Scris de Apetrei Mihai

» Propovaduirea evangheliei
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty17.01.11 17:56 Scris de samy85i

» tutu ligia gabriela
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty16.01.11 19:36 Scris de gabriela tutu

» Ce este Oastea Domnului???
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty04.01.11 20:51 Scris de samy85i

» Fr. Traian Dorz
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty04.01.11 20:40 Scris de samy85i

» Ce inseamna Craciunul pentru noi?
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty23.12.10 1:59 Scris de andreea

» Colaboratori si sustinatori ai forumului
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty10.12.10 18:23 Scris de gabriela tutu

Top postatori

bogdanflorin (236)
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_leftAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit BarAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_right 
Stratu Daniela (183)
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_leftAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit BarAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_right 
melintedanyel (181)
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_leftAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit BarAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_right 
gabriela tutu (135)
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_leftAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit BarAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_right 
Mireiile (99)
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_leftAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit BarAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_right 
Mihai Acalinei (93)
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_leftAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit BarAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_right 
Gigi Mihnea (72)
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_leftAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit BarAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_right 
Edward (72)
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_leftAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit BarAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_right 
roxywwjd (61)
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_leftAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit BarAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_right 
nastasedaniel (56)
Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_leftAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit BarAflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Bar_right 

Cine este conectat?

În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul


[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 37, 22.03.11 0:08

Statistici

Membrii nostri au postat un numar de 1987 mesaje în 124 subiecte

Avem 368 membri înregistrați

Cel mai nou utilizator înregistrat este: Rifca

Navigare

Mai 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Sondaj


+11
nastasedaniel
Gigi Mihnea
Mireiile
Andreea.C
stefanel manolache
Lulici
Edward
magda_petrescu
Stratu Daniela
alina
bogdanflorin
15 participanți

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    avatar
    bogdanflorin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 236
    Puncte : 22338
    Reputatie : 787
    Data de inscriere : 01/02/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue1/1Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (1/1)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de bogdanflorin 01.02.09 15:44

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit! Domnul sa va binecuvinteze Smile
    avatar
    bogdanflorin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 236
    Puncte : 22338
    Reputatie : 787
    Data de inscriere : 01/02/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue1/1Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (1/1)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Credinta si Rabdare!

    Mesaj Scris de bogdanflorin 03.02.09 13:56

    Cum spunea o sora ,,ati aruncat samanta, asa ca da-i voie sa incolteasca si sa creasca" .


    Ultima editare efectuata de catre iubiretutu in 03.02.10 19:43, editata de 1 ori
    avatar
    alina
    Prind curaj
    Prind curaj


    Numarul mesajelor : 3
    Puncte : 16719
    Reputatie : 3
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Localizare : Bacau

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de alina 05.02.09 14:02

    AMIN fratioare...Domnul sa te binecuvinteze si pe tine>Very Happy<Smile
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Aflarea si vestirea Lui Iisus cel Rastignit!

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 05.02.09 21:00

    In primul rand: Slavit sa fie Domnul!
    In legatura cu acest subiect cred ca se ridica si o mare intrebare: dupa ce noi L-am aflat pe Iisus, Il si vestim?Aceasta cred ca este o problema pentru noi ostasii din ziua de azi si de fapt pentru crestini(cred ca este si o problema destul de grava).De multe ne multumin ca doar noi sa ne bucuram alaturi de El si de frati,dar semenii nostri unde sunt?De ce ei sa nu se bucure?Pe mine aceasta intrebare ma tulbura si imi aduce aminte ca eu am o misiune pe acest paman."Voi copilasii Mei din lume/ce va-ncalziti la focul sfant/voi care M-ati aflat pe Mine,/dar fratii vostri unde sunt?"(Traian Dorz)Dumnezeu sa ne binecuvanteza si sa ne ajute sa-L vestim mereu!>Very Happy<
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Aflarea si vestirea Lui Iisus cel Rastignit

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 13.02.09 22:44

    "Deaceea, pe orisicine Ma va marturi inaintea oamenilor, il voi marturisi si Eu inaintea Tatalui Meu care este in ceruri!"(Matei 10,32)
    Deci ar trebui sa ne pese mai mult de faptul ca trebuie sa'L vestim pe Iisus,caci astfel vom primi o rasplata si in ceruri:)
    magda_petrescu
    magda_petrescu
    Prind curaj
    Prind curaj


    Numarul mesajelor : 4
    Puncte : 16732
    Reputatie : 3
    Data de inscriere : 01/02/2009
    Varsta : 33
    Localizare : corocaiesti, suceava

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de magda_petrescu 18.02.09 12:59

    Da, asa e ..ar trebuie sa ne pese mai mult de cei din jur..Dar in ziua de azi oamenii in general privesc problema mantuirii cu cel mai mic grad de interes.De multe ori cand incerci sa`i spui cuiva despre Dumnezeu esti luat in ras.Cel mai bine cred ca le putem vorbi prin felul nostru de viata. Cred ca daca vad in noi un altfel de om, cu anumite calitati, abia atunci ar fi dispusi sa`si schimbe si ei viata.Dumnezeu sa ne ajute sa putem face asa!
    Edward
    Edward
    Am prins experienta
    Am prins experienta


    Numarul mesajelor : 72
    Puncte : 16800
    Reputatie : 17
    Data de inscriere : 16/02/2009

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Edward 18.02.09 18:54

    vorbe,vorbe si iar vorbe.dar fapte cand o sa vad iubiti frati si surori??
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Aflarea si vestirea Lui Iisus cel Rastignit

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 04.03.09 20:55

    "Nu cauta sa te mantuiesti numai pe tine singur!Nu spune:Eu m-am trezit, eu mi-am aflat adapostul, eu sunt salvat, - nu-mi pasa de altii! Cine zice asa este un blestemat si un nelegiuit.
    Sa nu ne izolam intr-un grupulet restrans de suflete inguste, sa ne tot laudam unii pe altii si sa ne tot invatam unii pe altii, scornind si scormonind tot felul de interpretari biblice- iar de altii sa nu ne pese...Nu este o mai mare inselare de la cel rau decat asta!(Traian Dorz "Intai sa fim")
    Lulici
    Lulici
    Prind curaj
    Prind curaj


    Numarul mesajelor : 6
    Puncte : 16649
    Reputatie : 2
    Data de inscriere : 28/02/2009
    Varsta : 29
    Localizare : Galati

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Lulici 09.03.09 10:24

    Edward a scris:vorbe,vorbe si iar vorbe.dar fapte cand o sa vad iubiti frati si surori??

    frate da de ce nu incepi tu cu fapte? Very Happy
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 10.03.09 21:02

    Frate Edward da de unde stii ce fac ceilalti frati si surori..ca zici"vorbe, vorbe,dar fapte"Pe acest forum noi ne dam sfaturi si incercam sa ne cunoastem mai bine...si numai Dumnezeu stie cu adevarat faptele fiecaruia...mai putina grija te rog..sper ca nu te superi...Dumnezeu sa fie cu noi si El sa ne lumineze calea cea dreapta pe care sa pasim!>Very Happy<
    stefanel manolache
    stefanel manolache
    Sunt pe calea buna
    Sunt pe calea buna


    Numarul mesajelor : 37
    Puncte : 16691
    Reputatie : 26
    Data de inscriere : 13/03/2009

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de stefanel manolache 16.03.09 19:39

    eu sunt de acord cu sora magda .viata noastra trebuie sa fie o evanghelie vie pentru cei din jurul nostru
    Andreea.C
    Andreea.C
    Sunt pe calea buna
    Sunt pe calea buna


    Numarul mesajelor : 36
    Puncte : 17263
    Reputatie : 308
    Data de inscriere : 25/02/2009
    Localizare : SUCEAVA

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Andreea.C 28.03.09 21:43

    Cred că acest topic este potrivit pentru a face o propunere...O să avem o adunare de evanghelizare la Suceava,pe 5 aprilie şi aş dori să îi provoc pe tinerii din Suceava să se gândescă la oameni dragi lor şi să îi aducă la adunare.Să avem curaj şi iubire..Domnul va şti ce are de făcut mai departe:)Amintiţi-vă!La Dumnezeu totul este cu putinţă!
    Andreea.C
    Andreea.C
    Sunt pe calea buna
    Sunt pe calea buna


    Numarul mesajelor : 36
    Puncte : 17263
    Reputatie : 308
    Data de inscriere : 25/02/2009
    Localizare : SUCEAVA

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Andreea.C 28.03.09 21:51

    In ultimul timp,această responsabilitate a noastră s-a cam pierdut..suntem comozi,mergem la Biserică şi adunare,ne hrănim sufletele...dar sunt atâţia oameni în jurul nostru care nu îL cunosc pe Dumnezeu.TREBUIE să facem ceva!ştiu că este greu să vorbeşti despre Dumnezeu unor oameni care trăiesc conduşi de patimi...dar,nu s-ar bucura Domnul dacă am încerca atât cât putem noi să hrănim un suflet flămând?
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 11.04.09 20:24

    Slavit sa fie Domnul!
    Atunci cand auzim cuvantul Lui Dumnezeu si cand El ne vorbeste prin fratii nostri trebuie ca sa punem in aplicare.Dar se ridica o mare intrebare:mai punem in practica ceea ce Dumnezeu ne invata...sau ramanem cu niste cuvinte care le-am auzit?Sunt atatea lucruri pe care le-am putea spune celor din jur cu referire la Dumnezeu...dar cred ca de multe ori ne este rusine sa le mai zicem si altora despre Dumnezeu cand stim ca viata noastra numai este un model:(Noi il vestim pe Iisus si prin purtarea noastra...dar cum a zis si sora Andreea:am devenit prea comozi.
    Cred ca daca viata noastra ar fi una dupa voia Lui Dumnezeu atunci si El ar lucra impreuna cu noi si astfel vom avea mari biruinte>Very Happy<Fratele Traian Dorz a zis ceva de genul:fiecarui om Dumnezeu ii arata minuni dupa credinta lui.De aceea inainte se intorceau sute de oameni la Dumnezeu...erau minuni care numai Dumnezeu le poate face!
    Edward
    Edward
    Am prins experienta
    Am prins experienta


    Numarul mesajelor : 72
    Puncte : 16800
    Reputatie : 17
    Data de inscriere : 16/02/2009

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Edward 04.05.09 5:53

    Vreau sa imi cer scuze pentru ce am scris mai sus.Si vreau sa imi cer scuze nu pentru ca "am zis" ci pentru ca "v-am zis".Pe forum mi-ati aratat ca am gresit si mi-ati redat speranta ca adunarea nu e pierduta si ca mai sunt destui tineri credinciosi care sa o duca mai departe.Oricum sunt foarte multi tineri care nu sunt asa cum cere adunarea si spun ca sunt mari ostasi.Insa ma bucur ca voi(cei care sunt activi si care scriu pe forum nu doar s-au inscris) nu faceti parte din ei.Am realizat ca am fost mandru si nu aveam cu ce pentru ca eu sunt destul de pacatos si sunt cred ca mai rau decat multi dintre voi.Sper doar ca Domnul si voi ma veti ajuta sa ma indrept si sa fiu un adevarat ostas.Va multumesc.
    avatar
    bogdanflorin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 236
    Puncte : 22338
    Reputatie : 787
    Data de inscriere : 01/02/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue1/1Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (1/1)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de bogdanflorin 04.05.09 9:38

    Cu mare placere te ajutam si ce tine de noi speram sa te putem sfatui in toate...Doamne ajuta
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 10.05.09 9:56

    Sper ca toate sfaturile care se dau pe acest forum sa te intareasca fr.Edward si nu numai tu ci toti sa putem fi cu adevarat niste ostasi adevarati ai Lui!
    Mireiile
    Mireiile
    Sunt de baza
    Sunt de baza


    Numarul mesajelor : 99
    Puncte : 17419
    Reputatie : 364
    Data de inscriere : 03/02/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue50/50Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (50/50)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Mireiile 19.05.09 8:26

    Aflarea si vestirea lui Hristos cel Rastignit...un subiect important...pentru care trebuie sa ne rugam mult...
    Odata ce noi il aflam pe Hristos si mergem la adunare duminica de duminica..nu e suficient...trebuie sa fim un exemplu demn de urmat...in noi trebuie sa se vada o comportare evlavioasa, trebuie sa fim smeriti...sa avem rabdare cu cei din jur...nu pot spune ca sunt cel mai bun exemplu in vestirea lu Hristos Crying or Very sad...dar pt asta trebuie multa rugaciune si Domnul sa ne ajute sa fim lumini pe cei din jurul nostru>Very Happy< Very Happy
    Gigi Mihnea
    Gigi Mihnea
    Am prins experienta
    Am prins experienta


    Numarul mesajelor : 72
    Puncte : 17073
    Reputatie : 358
    Data de inscriere : 19/05/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue1/1Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (1/1)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Gigi Mihnea 20.05.09 2:44

    Fratilor ce va zic voua imi zic si mie o sora Nuti Dragomir spunea asa de frumos in POIEZIA ei asa Fapta sa-ti fie Predica Vietii sa luam aminte la aceste ganduri si sa ne cercetam in lumina evangelie
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 25.05.09 15:38

    Pentru a-L afla pe Hristos cred ca mai intai trebuie sa-L cautam si numai astfel Dumnezeu cand va vedea ca noi Il dorim dintr-o inima curata si sincera ni se v-a lasa descoperit!
    Cum au zis si alti frati...cred ca exemplu personal este cel mai bun pentru vestirea Lui Iisus cel Rastignit pentru ca degeaba folosim cuvinte frumoase si le spunem si altora despre El daca viata noastra nu este in concordanta cu ceea ce afirmam!
    stefanel manolache
    stefanel manolache
    Sunt pe calea buna
    Sunt pe calea buna


    Numarul mesajelor : 37
    Puncte : 16691
    Reputatie : 26
    Data de inscriere : 13/03/2009

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de stefanel manolache 28.05.09 20:16

    si eu sunt de acord cu acest aspect noi trebuie sa fim o lumina in lumea acesta
    si cei din jurul nostru sa vada ca noi ducem o viata de traire cu hristos
    Mireiile
    Mireiile
    Sunt de baza
    Sunt de baza


    Numarul mesajelor : 99
    Puncte : 17419
    Reputatie : 364
    Data de inscriere : 03/02/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue50/50Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (50/50)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Mireiile 29.05.09 8:31

    da...Sad( din pacate, am devenit prea comozi, mult prea comozi...Sad
    Domnul sa ne ajute sa'i aducem si pe altii pe calea Lui...si sa nu fim egoisti...
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 23.06.09 21:18

    Cred ca avem prea putina ravna pentru Domnul...de multe ori ne multumim gandindu-ne ca oricum noi stim mai multe despre Dumnezeu decat cei din lume...:(am observat ca numai suntem dornici sa aflam noi lucruri folositoare din Biblie si despre Dumnezeu:(
    Edward
    Edward
    Am prins experienta
    Am prins experienta


    Numarul mesajelor : 72
    Puncte : 16800
    Reputatie : 17
    Data de inscriere : 16/02/2009

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Edward 23.06.09 21:30

    Majoritatea tinerilor pe care ii cunosc sunt asa. Very Happy Bine ai venit in lumea mea.
    Mireiile
    Mireiile
    Sunt de baza
    Sunt de baza


    Numarul mesajelor : 99
    Puncte : 17419
    Reputatie : 364
    Data de inscriere : 03/02/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue50/50Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (50/50)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Mireiile 24.06.09 15:15

    da..sunt de acord cu tine edward!
    dar asta nu insemnna ca trebuie sa ramanem asa
    trebuie sa ne dam seama cu ce gresim si sa ne schimbam
    Taty sa ne ajute pe fiecare
    Very Happy
    Gigi Mihnea
    Gigi Mihnea
    Am prins experienta
    Am prins experienta


    Numarul mesajelor : 72
    Puncte : 17073
    Reputatie : 358
    Data de inscriere : 19/05/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue1/1Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (1/1)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Gigi Mihnea 23.10.09 17:31

    SLAVIT SA FIE DOMNUL!!!!
    ->Pentru mine e clar si logic......AFLAREA si VESTIREA Lui Iisus Cel Rastignit
    Cand il cunoastem (Aflam) pe domnul Iisus cu ADEVARAT in momentele urmatoare suntem o persoana noua, si suntem un copil al Lui.
    Si un copil trebuie sa invete sa mearga, trebuie sa faca diferenta dintre bine si rau, TREBUIE SA ASCULTE INDRUMARILE SI SFATURILE PARINTILOR, si cand parinti sunt siguri ca, cresterea lui este solida si greu poate, cade, sau a se rani, atunci copilul este pregatit sa se joace si inacelasi timp un exemplu pentru ceilalti copii fara nici o teama in inima parintilor (aici intervine VESTIREA). Dumnezeu ne pregateste ,ne ajuta, numai ca noi avem privirile in parti diferite, noi incercam sa scoatem intunericul din mintile si inimile noastre cand putem face o simpla gaura spre JERTFA Domnului IISUS si totul se rezolva.
    =>Multa rugaciune, post, pentru fratii nostri .....Domnul cu ei
    Va rog sa imi atrageti atentia pentru o eventuala greseala[center]
    nastasedaniel
    nastasedaniel
    Sunt de incredere
    Sunt de incredere


    Numarul mesajelor : 56
    Puncte : 17030
    Reputatie : 10
    Data de inscriere : 28/03/2009

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue1/1Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (1/1)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de nastasedaniel 30.10.09 0:44

    Cred ca toti acei care la-u aflat pe Domnul Iisus se vor vedea faptele lor bune intre fii intunericului si pe copii Domnului ii vom recunoaste dupa roadele lor
    .elena.
    .elena.
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 26
    Puncte : 17553
    Reputatie : 311
    Data de inscriere : 10/11/2009
    Varsta : 28
    Localizare : Botosani

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue1/1Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (1/1)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de .elena. 01.02.10 15:10

    Bun subiect de discutie... chiar unul foarte bun.. Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit.. Domnul nostru Iisus Hristos este totul pentru noi.El ne este mantuirea study Trebuie sa fim atenti la cel mai mic amanut despre Domnul Iisus. Smile


    Ultima editare efectuata de catre .elena. in 02.02.10 19:36, editata de 1 ori
    emanuel
    emanuel
    Sunt la inceput
    Sunt la inceput


    Numarul mesajelor : 15
    Puncte : 17890
    Reputatie : 373
    Data de inscriere : 10/11/2009
    Varsta : 27
    Localizare : Botosani-Corni

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de emanuel 01.02.10 23:15

    E mare bcurie in inimile oamenilor cand aud vorbind despre Iisus.Si mai mare bucurie este pentru cel pacatos care se intoarce la D-zeu.Amin
    Mireiile
    Mireiile
    Sunt de baza
    Sunt de baza


    Numarul mesajelor : 99
    Puncte : 17419
    Reputatie : 364
    Data de inscriere : 03/02/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue50/50Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (50/50)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Mireiile 01.02.10 23:31

    Pana la urma daca stam sa ne gandim bine..Oastea Domnului chiar asta inseamna, este o "definitie" a ei --> Aflarea si vestirea lui Iisus Hristos Cel Rastignit..si mergem la adunare, cantam, ne rugam..si totusi, aici e marea problema. NU'L vestim pe Hristos...si nici nu ne imaginam noi cate persoane au nevoie de El..
    "Daca vestesc Evanghelia, nu este pentru mine o pricina de lauda, caci TREBUIE s'o vestesc; si vai de mine, daca nu vestesc Evanghelia!" 1 Corinteni 9:16
    Cred ca ascest verset intruchipeaza cel mai bine..care este misiunea noastra pe pamant!
    Domnul sa ne ajute la aceasta! Amin Smile flower
    Gigi Mihnea
    Gigi Mihnea
    Am prins experienta
    Am prins experienta


    Numarul mesajelor : 72
    Puncte : 17073
    Reputatie : 358
    Data de inscriere : 19/05/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue1/1Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (1/1)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Gigi Mihnea 03.02.10 20:04

    Am si eu intrebare pt ce mergem la adunare....? ca sa fim prezenti......ca sa ne aratam smerenia.....ca sa fim frati cu reputatie.......
    Sau mergem la adunare ca sa ne intarim .....ca ne usuram sufletul plin de greutatile puse de diavol........sa invatam cum sa vestim sa invatam cum sa vorbim cu necunoscatori ai evangheliei?
    ( Eu cu acestea mam confruntat si ma confrunt( cine nu a inteles sau are nedumeriri in ceea ce am zis sa ma contacteze))
    nastasedaniel
    nastasedaniel
    Sunt de incredere
    Sunt de incredere


    Numarul mesajelor : 56
    Puncte : 17030
    Reputatie : 10
    Data de inscriere : 28/03/2009

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Left_bar_bleue1/1Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty_bar_bleue  (1/1)

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de nastasedaniel 04.02.10 12:51

    in veci amin .fiecare frate sau sora merg la adunare din mai multe motive altii pentru nevoile lor personale altii pentru cautarea partenerului de viata altii pentru ca asa au fost invatati de parinti alti pentru ca-l doresc si-l iubesc pe Domnul Iisus si de dorul Lui nu pot ci ei doresc sa fie intodeauna unde sunt copii Domnului sa fie si el .etc... tu frate cititotr al alcestor randuri intrebate pentru ce mergi tu la adunarea Domnului? spuneti iimi tale si raspude-ti sincer nu te insela singur(a)
    samy85i
    samy85i
    Prind curaj
    Prind curaj


    Numarul mesajelor : 7
    Puncte : 14669
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 04/01/2011
    Varsta : 38
    Localizare : roma

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de samy85i 04.01.11 20:33

    dorinta de a merge la adunare mie personal imi vine din inima, la adunare imi place acolo aflu pacea Domnului care pentru mine inseamna foaret mult, este o problema grava pt cei care merg din interes sau nu au inteles inca pt ce se merge la adunare,nu trebuie sa ti eu sau altul "frate mergi la adunare pt motivul asta" nu,nu si nu: si din cate vad putini aduc vorba si de biserica fratilor,ati uitat sau nu mergeti? eu ma rog la Bunul DUmnezeu sa va ajute pe toti sa intelegeti ce inseamna adunare si bisericacaci una fara alta nu merg inainte pe calea invatzata de inaintasii nostri,,,fratele traian spunea" daca preotii va vor da afara din biserici voi sa nu va departati ci sa stati la usa bisericii"Domnul sa fie cu voi si sa va lumineze calea..
    avatar
    romeo
    Prind curaj
    Prind curaj


    Numarul mesajelor : 1
    Puncte : 14502
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 16/02/2011
    Varsta : 59
    Localizare : Bucuresti

    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de romeo 16.02.11 21:21

    stie cineva,unde as putea sa gasesc oastea Domnului in bucuresti???
    Multumesc ,mult
    Domnul sa va binecuvanteze

    Continut sponsorizat


    Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit Empty Re: Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 09.05.24 14:02