Legati cu lantul dragostei...

Slavit sa fie Domnul!!

Bine aţi venit pe forumul Legati cu lantul dragostei... Un forum unde toti avem de învaţat unii de la alţi.

"Pot totul in Hristos , Care ma întareşte." (Filipeni 4:13)

Daca nu sunteti inca inregistrat faceti click pe Inregistrare.
Pentru a va conecta faceti click pe Conectare.
Pentru a nu se mai afisa faceti click pe Nu mai afisa.

Va multumim!
Legati cu lantul dragostei..... http://legaticudragoste.forumotion.com

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Legati cu lantul dragostei...

Slavit sa fie Domnul!!

Bine aţi venit pe forumul Legati cu lantul dragostei... Un forum unde toti avem de învaţat unii de la alţi.

"Pot totul in Hristos , Care ma întareşte." (Filipeni 4:13)

Daca nu sunteti inca inregistrat faceti click pe Inregistrare.
Pentru a va conecta faceti click pe Conectare.
Pentru a nu se mai afisa faceti click pe Nu mai afisa.

Va multumim!
Legati cu lantul dragostei..... http://legaticudragoste.forumotion.com

Legati cu lantul dragostei...

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

---Aflarea si vestirea lui Iisus Hristos---

 - Slavit sa fie Domnul! Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit. Rasfoire cu folos duhovnicesc. Incercam sa fim cu cate un ochi peste tot, dar daca ne mai scapa cate ceva si ati dori sa ne spuneti o greseala un sfat o parere, va rugam nu ezitati, valabil pentru fiecare membru al forumului,...

Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte

» Matei 6:1-6
,,Viata din anii tai'' Empty05.08.12 15:44 Scris de nmgaby21

» Psalmii 82:1-8
,,Viata din anii tai'' Empty05.08.12 15:32 Scris de nmgaby21

» Criza financiara sau criza de credinta?
,,Viata din anii tai'' Empty05.08.12 15:24 Scris de nmgaby21

» Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi
,,Viata din anii tai'' Empty22.11.11 23:11 Scris de Cipriano

» Ceva nou pentru fiecare
,,Viata din anii tai'' Empty22.11.11 22:51 Scris de Cipriano

» Aniversari!
,,Viata din anii tai'' Empty01.10.11 23:05 Scris de andreiutza_luca

» Contact pt probleme si ajutor
,,Viata din anii tai'' Empty11.05.11 15:15 Scris de lucia24

» Cum ne traim viata???
,,Viata din anii tai'' Empty23.03.11 21:26 Scris de gabriela tutu

» Japonia, Japonia, Japonia,
,,Viata din anii tai'' Empty23.03.11 21:22 Scris de gabriela tutu

» Sa ne rugam pentru familia . . .
,,Viata din anii tai'' Empty22.03.11 0:13 Scris de bogdanflorin

» Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit
,,Viata din anii tai'' Empty16.02.11 21:21 Scris de romeo

» Studiu biblic
,,Viata din anii tai'' Empty15.02.11 21:28 Scris de DanieruDesu

» oasteadomnului.info
,,Viata din anii tai'' Empty14.02.11 20:58 Scris de DanieruDesu

» zilele si clipele pe care le traim
,,Viata din anii tai'' Empty01.02.11 16:57 Scris de Apetrei Mihai

» Propovaduirea evangheliei
,,Viata din anii tai'' Empty17.01.11 17:56 Scris de samy85i

» tutu ligia gabriela
,,Viata din anii tai'' Empty16.01.11 19:36 Scris de gabriela tutu

» Ce este Oastea Domnului???
,,Viata din anii tai'' Empty04.01.11 20:51 Scris de samy85i

» Fr. Traian Dorz
,,Viata din anii tai'' Empty04.01.11 20:40 Scris de samy85i

» Ce inseamna Craciunul pentru noi?
,,Viata din anii tai'' Empty23.12.10 1:59 Scris de andreea

» Colaboratori si sustinatori ai forumului
,,Viata din anii tai'' Empty10.12.10 18:23 Scris de gabriela tutu

Top postatori

bogdanflorin (236)
,,Viata din anii tai'' Bar_left,,Viata din anii tai'' Bar,,Viata din anii tai'' Bar_right 
Stratu Daniela (183)
,,Viata din anii tai'' Bar_left,,Viata din anii tai'' Bar,,Viata din anii tai'' Bar_right 
melintedanyel (181)
,,Viata din anii tai'' Bar_left,,Viata din anii tai'' Bar,,Viata din anii tai'' Bar_right 
gabriela tutu (135)
,,Viata din anii tai'' Bar_left,,Viata din anii tai'' Bar,,Viata din anii tai'' Bar_right 
Mireiile (99)
,,Viata din anii tai'' Bar_left,,Viata din anii tai'' Bar,,Viata din anii tai'' Bar_right 
Mihai Acalinei (93)
,,Viata din anii tai'' Bar_left,,Viata din anii tai'' Bar,,Viata din anii tai'' Bar_right 
Gigi Mihnea (72)
,,Viata din anii tai'' Bar_left,,Viata din anii tai'' Bar,,Viata din anii tai'' Bar_right 
Edward (72)
,,Viata din anii tai'' Bar_left,,Viata din anii tai'' Bar,,Viata din anii tai'' Bar_right 
roxywwjd (61)
,,Viata din anii tai'' Bar_left,,Viata din anii tai'' Bar,,Viata din anii tai'' Bar_right 
nastasedaniel (56)
,,Viata din anii tai'' Bar_left,,Viata din anii tai'' Bar,,Viata din anii tai'' Bar_right 

Cine este conectat?

În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul


[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 37, 22.03.11 0:08

Statistici

Membrii nostri au postat un numar de 1987 mesaje în 124 subiecte

Avem 368 membri înregistrați

Cel mai nou utilizator înregistrat este: Rifca

Navigare

Mai 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Sondaj


+6
Mihai Acalinei
Gigi Mihnea
Annonymous
mistreanurodica
Stratu Daniela
bogdanflorin
10 participanți

    ,,Viata din anii tai''

    avatar
    bogdanflorin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 236
    Puncte : 22338
    Reputatie : 787
    Data de inscriere : 01/02/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    ,,Viata din anii tai'' Left_bar_bleue1/1,,Viata din anii tai'' Empty_bar_bleue  (1/1)

    ,,Viata din anii tai'' Empty ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de bogdanflorin 10.10.09 19:55

    ,,Viata din anii tai'' vred k ar fi un subiect
    interesant.In functie de varsta fiecaruia, de anii traiti in adunare,
    cat de mult am si traim cu Domnul si cata viata avem din acesti
    ani,traiti sau nu cu folos,crescuti sau nu in Domnul.
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de Vizitato 13.10.09 17:48

    Viata din anii mei...


    Eu mi'am predat viata Domnului...cu mult inainte de a ma maturiza..a fost in urma cu peste 7 ani...eram foarte mic atunci..insa legamantul..ramane legamant..


    De atunci am trecut multi ani..cu multe intamplari..am mers si pe cararea Domnului...si mult pe alaturi..m'am mai maturizat..si tind sa cred..ca in anii mei..viata nu a reprezentat o prea mare parte..

    daca socotesc bine..si adun si scad..si impart..si ma rog sa nu dea cu rest..nu stiu daca reusesc sa scot juma' de an pe calea Domnului..
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 29.10.09 9:23

    E greu sa faci un bilant in viata ta si sa vezi cati ani ai mers curat pe calea Domnului!
    Eu am un an si un pic de cand am pus legamant si de atunci ma stradui sa merg cat mai mult pe calea dreapta caci inainte m-am mai abatut de la calea corecta!
    Dar stand si analizand viata mea simt ca nu am facut mare lucru pentru Domnul Iisus ca mereu incerc sa compar munca mea pentru El cu munca si jertfa inaintasilor....si sunt departe Sad
    mistreanurodica
    mistreanurodica
    Sunt la inceput
    Sunt la inceput


    Numarul mesajelor : 19
    Puncte : 16409
    Reputatie : 12
    Data de inscriere : 22/06/2009
    Localizare : Galati

    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de mistreanurodica 29.10.09 21:38

    Totul e sa incercam sa facem cat mai multe lucruri pe placul Domnului,sa vedem ce nu am facut bine pana acum si sa facem de acum incolo,sa vedem cu ce am gresit celor de langa noi si sa nu mai gresim,sa vedem un progres in toate faptele si vorbele noastre.... Smile
    Annonymous
    Annonymous
    Sunt pe calea buna
    Sunt pe calea buna


    Numarul mesajelor : 21
    Puncte : 16120
    Reputatie : 34
    Data de inscriere : 09/10/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Galati

    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de Annonymous 30.10.09 15:23

    si cu toata hotararea noastra tot nu este indeajuns k sa ajungem asa cum doreste Domnul sa fim ... Degeaba spun "GATA de maine voi fi pe placul Domnului" si nici nu incepe bine ziua de maine si calci (sa folosesc un termen mai popular) prin aratura. Rugaciunea, lacrimile, vegherea, postul acestea sunt lucrurile ce trebuie sa le avem in vedere imediat ce ne-am hotarat sa ne intoarcem la Domnul. Si dak nu le-am enumerat pe toate fiti liber sa mai adaugati Very Happy
    mistreanurodica
    mistreanurodica
    Sunt la inceput
    Sunt la inceput


    Numarul mesajelor : 19
    Puncte : 16409
    Reputatie : 12
    Data de inscriere : 22/06/2009
    Localizare : Galati

    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de mistreanurodica 30.10.09 21:04

    si pe langa acestea dorinta de a ramane langa cruce chiar dak gresim,ne ridicam si plekm mai departe...
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 07.11.09 14:50

    Cred ca si partasiile cu fratii sunt foarte importante...participand la adunari, studii biblice noi ne putem intari sufleteste...
    Gigi Mihnea
    Gigi Mihnea
    Am prins experienta
    Am prins experienta


    Numarul mesajelor : 72
    Puncte : 17073
    Reputatie : 358
    Data de inscriere : 19/05/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    ,,Viata din anii tai'' Left_bar_bleue1/1,,Viata din anii tai'' Empty_bar_bleue  (1/1)

    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de Gigi Mihnea 05.02.10 1:05

    Viata a fost una de crestere si ii multumesc Domnului ca si este....(parinti sunt crestini) deci!!! a fost o crestere foarte grea pt ca eu eram de mic constient de ce fac ...dar foarte greu ma lasam de anumite lucruri si pacate. nu frecventam adunarea si nici nu eram obligat doar instiintat. dar cand ma duceam simteam ceva diferit dar nu intelegeam in profunzime acea diferenta . si usor usor am ajuns in gl unde am dat de tineri am dat de adunare si aici pot sa zic ca Domnul a pus in mine mai multa dorinta si ravna si schimbare. asa am ajuns la bradatel asa am ajuns sa cunosc mica particica din desavarsiera dragostei Domnului .Pentru ca Domnul a avut de ce sa se foloseasca in a se descoperi mie(ma refer la grup si la adunarea din gl "Rasplata domnului va fi mare")
    avatar
    Mihai Acalinei
    Sunt de baza
    Sunt de baza


    Numarul mesajelor : 93
    Puncte : 16663
    Reputatie : 48
    Data de inscriere : 28/05/2009

    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de Mihai Acalinei 19.10.10 16:31

    Vizitato a scris:Viata din anii mei...


    Eu mi'am predat viata Domnului...cu mult inainte de a ma maturiza..a fost in urma cu peste 7 ani...eram foarte mic atunci..insa legamantul..ramane legamant..


    De atunci am trecut multi ani..cu multe intamplari..am mers si pe cararea Domnului...si mult pe alaturi..m'am mai maturizat..si tind sa cred..ca in anii mei..viata nu a reprezentat o prea mare parte..

    daca socotesc bine..si adun si scad..si impart..si ma rog sa nu dea cu rest..nu stiu daca reusesc sa scot juma' de an pe calea Domnului..
    frumos spus,nici unu nu am vrea sa dea cu rest...
    andreea
    andreea
    Sunt pe calea buna
    Sunt pe calea buna


    Numarul mesajelor : 20
    Puncte : 16289
    Reputatie : 19
    Data de inscriere : 27/08/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Suceava

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    ,,Viata din anii tai'' Left_bar_bleue1/1,,Viata din anii tai'' Empty_bar_bleue  (1/1)

    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de andreea 20.10.10 23:16

    Nu este asa de usor sa mergi pe calea Domnului, pt ca cel rau nu sta degeaba. Acesta lupta din rasputeri sa ne desparta de El...dar noi trebuie sa mergem inainte si sa invingem lupta impreuna Domnul Iisus.
    "...de ne-ncredem puternic in Domnul, nu ne-nvinge nicand nici un greu..."

    "...Dac-au sa va-ntepe spinii, fericiti priviti in Sus,
    pilda voastra va fi-ndemnull pentru multi catre Iisus!
    cel ce va cadea sub cruce se ridice bucuros,
    ridicarea lui e-ndemnul pentru alii spre Hristos!..."
    esteralupu
    esteralupu
    Sunt pe calea buna
    Sunt pe calea buna


    Numarul mesajelor : 21
    Puncte : 15251
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 07/08/2010
    Varsta : 28
    Localizare : Galati

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    ,,Viata din anii tai'' Left_bar_bleue1/1,,Viata din anii tai'' Empty_bar_bleue  (1/1)

    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de esteralupu 30.10.10 18:56

    Sa presupunem ca...maine...va trebui sa spunem adio acestei lumi, si sa spunem bun venit vesniciei. Sunteti pregatiti sa-L intalniti pe CREATORUL NOSTRU DRAG?...acum sincer...cand am scris asta mi s-au inlacrimat ochii. Din toata viata noastra de pana acum, suntem oare pregatiti sa ne intalnim Mantuitorul? Realizarile noastre de pana acum, trairile, sacrificiile pentru cei din jur, cati oameni ne-au spus "multumesc" cu lacrimi in ochi, cati au spus:"m-ai salvat", indiferent de circumstante, cati frati duhovnicesti avem, pe care sa ii gasim tot fratii nostri si Sus la Domnul, cat de multumiti sau nemultumiti ar fi Domnul de noi? Ne va pune o intrebare: "Ti-ai indeplinit misiunea ta pe Pamant? Ti-ai iubit fratii si surorile mai mult decat te-ai iubit pe tine insuti, le-ai pus nevoile lor inaintea nevoilor tale? Cate suflete de aici iti sunt recunoscatoare pentru ca le-ai aratat si lor Calea cea Dreapta?" ce raspunzi?....El este mereu gata sa te vada. Tu esti? noi suntem? Cat de mult ai trait pe acest Pamant, poti sa te mandresti cu realizarile tale, pe Calea Domnului, poti sa te mandresti cu viata din anii tai?
    avatar
    liliana:d mereu eu
    Prind curaj
    Prind curaj


    Numarul mesajelor : 1
    Puncte : 14823
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 01/11/2010
    Varsta : 30
    Localizare : botosani

    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de liliana:d mereu eu 01.11.10 18:54

    Slavit sa fie Domnul Iisus. Asa cum a spus si sora Andreea "Nu este asa de usor sa mergi pe calea Domnului, pt ca cel rau nu sta degeaba" la fel de adevarat este si ca El ne ajuta in fiecare lucru marunt pe care il facem, daca avem incredere in El. Duminica ce a trecut a bogatului nemilostiv si a saracului Lazar din predica parintelui mi-a ramas si ultima idee care ma pus foarte mult pe ganduri,"sa traim clipa ca si cum ar fi ultima,cu ea vom ajunge in fata Dreptului Judecator si ea ne va fi martorul cel mai de pret la Marea Judeacta" deci sa incercam sa facem din anii nostri niste ani daruiti mereu si frumos Celui ce ne-a creat si ne iubeste atat de mult. P.S. liliana din botosani....(recunosc ca am avut alt cont dar dorinta nu era atat de puternica de a avea conversatii duhovnicesti cu tinerii slujitori Domnului si "l-am lasat balta",ca dovada nu-mi mai amintesc nici parola nici numele de utilizator. Dar Slavit sa fie Domnul pentru toate)
    gabriela tutu
    gabriela tutu
    Incep sa acumulez cunostinte
    Incep sa acumulez cunostinte


    Numarul mesajelor : 135
    Puncte : 16388
    Reputatie : 9
    Data de inscriere : 29/04/2010
    Varsta : 26
    Localizare : galati suhurlui str 9 mai 2008 nr 502

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    ,,Viata din anii tai'' Left_bar_bleue100/100,,Viata din anii tai'' Empty_bar_bleue  (100/100)

    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de gabriela tutu 10.12.10 17:19

    esteralupu a scris:Sa presupunem ca...maine...va trebui sa spunem adio acestei lumi, si sa spunem bun venit vesniciei. Sunteti pregatiti sa-L intalniti pe CREATORUL NOSTRU DRAG?...acum sincer...cand am scris asta mi s-au inlacrimat ochii. Din toata viata noastra de pana acum, suntem oare pregatiti sa ne intalnim Mantuitorul? Realizarile noastre de pana acum, trairile, sacrificiile pentru cei din jur, cati oameni ne-au spus "multumesc" cu lacrimi in ochi, cati au spus:"m-ai salvat", indiferent de circumstante, cati frati duhovnicesti avem, pe care sa ii gasim tot fratii nostri si Sus la Domnul, cat de multumiti sau nemultumiti ar fi Domnul de noi? Ne va pune o intrebare: "Ti-ai indeplinit misiunea ta pe Pamant? Ti-ai iubit fratii si surorile mai mult decat te-ai iubit pe tine insuti, le-ai pus nevoile lor inaintea nevoilor tale? Cate suflete de aici iti sunt recunoscatoare pentru ca le-ai aratat si lor Calea cea Dreapta?" ce raspunzi?....El este mereu gata sa te vada. Tu esti? noi suntem? Cat de mult ai trait pe acest Pamant, poti sa te mandresti cu realizarile tale, pe Calea Domnului, poti sa te mandresti
    cu viata din anii tai?
    ce bn zici Este...am inceput sa lacrimez...sa incercam sa ne indeplinim complet misiune...Domnul sa ne dea putere!

    Continut sponsorizat


    ,,Viata din anii tai'' Empty Re: ,,Viata din anii tai''

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 09.05.24 6:53