Legati cu lantul dragostei...

Slavit sa fie Domnul!!

Bine aţi venit pe forumul Legati cu lantul dragostei... Un forum unde toti avem de învaţat unii de la alţi.

"Pot totul in Hristos , Care ma întareşte." (Filipeni 4:13)

Daca nu sunteti inca inregistrat faceti click pe Inregistrare.
Pentru a va conecta faceti click pe Conectare.
Pentru a nu se mai afisa faceti click pe Nu mai afisa.

Va multumim!
Legati cu lantul dragostei..... http://legaticudragoste.forumotion.com

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Legati cu lantul dragostei...

Slavit sa fie Domnul!!

Bine aţi venit pe forumul Legati cu lantul dragostei... Un forum unde toti avem de învaţat unii de la alţi.

"Pot totul in Hristos , Care ma întareşte." (Filipeni 4:13)

Daca nu sunteti inca inregistrat faceti click pe Inregistrare.
Pentru a va conecta faceti click pe Conectare.
Pentru a nu se mai afisa faceti click pe Nu mai afisa.

Va multumim!
Legati cu lantul dragostei..... http://legaticudragoste.forumotion.com

Legati cu lantul dragostei...

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

---Aflarea si vestirea lui Iisus Hristos---

 - Slavit sa fie Domnul! Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit. Rasfoire cu folos duhovnicesc. Incercam sa fim cu cate un ochi peste tot, dar daca ne mai scapa cate ceva si ati dori sa ne spuneti o greseala un sfat o parere, va rugam nu ezitati, valabil pentru fiecare membru al forumului,...

Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte

» Matei 6:1-6
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty05.08.12 15:44 Scris de nmgaby21

» Psalmii 82:1-8
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty05.08.12 15:32 Scris de nmgaby21

» Criza financiara sau criza de credinta?
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty05.08.12 15:24 Scris de nmgaby21

» Ce trebuie sa fac eu pentru Oastea Domnului zi de zi
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty22.11.11 23:11 Scris de Cipriano

» Ceva nou pentru fiecare
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty22.11.11 22:51 Scris de Cipriano

» Aniversari!
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty01.10.11 23:05 Scris de andreiutza_luca

» Contact pt probleme si ajutor
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty11.05.11 15:15 Scris de lucia24

» Cum ne traim viata???
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty23.03.11 21:26 Scris de gabriela tutu

» Japonia, Japonia, Japonia,
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty23.03.11 21:22 Scris de gabriela tutu

» Sa ne rugam pentru familia . . .
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty22.03.11 0:13 Scris de bogdanflorin

» Aflarea si vestirea Lui Iisus Hristos Cel Rastignit
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty16.02.11 21:21 Scris de romeo

» Studiu biblic
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty15.02.11 21:28 Scris de DanieruDesu

» oasteadomnului.info
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty14.02.11 20:58 Scris de DanieruDesu

» zilele si clipele pe care le traim
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty01.02.11 16:57 Scris de Apetrei Mihai

» Propovaduirea evangheliei
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty17.01.11 17:56 Scris de samy85i

» tutu ligia gabriela
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty16.01.11 19:36 Scris de gabriela tutu

» Ce este Oastea Domnului???
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty04.01.11 20:51 Scris de samy85i

» Fr. Traian Dorz
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty04.01.11 20:40 Scris de samy85i

» Ce inseamna Craciunul pentru noi?
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty23.12.10 1:59 Scris de andreea

» Colaboratori si sustinatori ai forumului
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty10.12.10 18:23 Scris de gabriela tutu

Top postatori

bogdanflorin (236)
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_leftDespre relatia noastra cu Dumnezeu... BarDespre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_right 
Stratu Daniela (183)
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_leftDespre relatia noastra cu Dumnezeu... BarDespre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_right 
melintedanyel (181)
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_leftDespre relatia noastra cu Dumnezeu... BarDespre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_right 
gabriela tutu (135)
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_leftDespre relatia noastra cu Dumnezeu... BarDespre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_right 
Mireiile (99)
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_leftDespre relatia noastra cu Dumnezeu... BarDespre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_right 
Mihai Acalinei (93)
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_leftDespre relatia noastra cu Dumnezeu... BarDespre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_right 
Gigi Mihnea (72)
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_leftDespre relatia noastra cu Dumnezeu... BarDespre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_right 
Edward (72)
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_leftDespre relatia noastra cu Dumnezeu... BarDespre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_right 
roxywwjd (61)
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_leftDespre relatia noastra cu Dumnezeu... BarDespre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_right 
nastasedaniel (56)
Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_leftDespre relatia noastra cu Dumnezeu... BarDespre relatia noastra cu Dumnezeu... Bar_right 

Cine este conectat?

În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul


[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 37, 22.03.11 0:08

Statistici

Membrii nostri au postat un numar de 1987 mesaje în 124 subiecte

Avem 368 membri înregistrați

Cel mai nou utilizator înregistrat este: Rifca

Navigare

Mai 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Sondaj


+6
Andreea.C
Edward
Annonymous
Stratu Daniela
.Danna.
melintedanyel
10 participanți

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    melintedanyel
    melintedanyel
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 181
    Puncte : 22864
    Reputatie : 322
    Data de inscriere : 09/06/2009
    Varsta : 33
    Localizare : Romania-Botosani

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Left_bar_bleue100/1000Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty_bar_bleue  (100/1000)

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de melintedanyel 15.10.09 15:55

    Cum ar trebui sa fie relatia noastra cu Dumnezeu??
    .Danna.
    .Danna.
    Sunt de incredere
    Sunt de incredere


    Numarul mesajelor : 41
    Puncte : 18305
    Reputatie : 338
    Data de inscriere : 03/03/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Botosani

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Left_bar_bleue1/1Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty_bar_bleue  (1/1)

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de .Danna. 15.10.09 19:00

    Relatia noastra cu Dumnezeu ar trebui sa fie reinnoita in fiecare zi ! Dar cei mai multi dintre noi uitam ca inainte de toate trebuie sa pastram legatura si relatia cu El !
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 20.10.09 14:39

    Relatia noastra cu Dumnezeu trebuie sa fie una puternica...sa comunicam in fiecare zi cu El prin rugaciune si sa alocam in fiecare zi un timp Domnului in care sa citim din Biblie si alte carti folositoare sufletului, sa meditam, sa ne rugam si se pot face multe alte lucruri.Cu cat nu vor exista aceste lucruri in viata noastra de zi cu zi relatia cu Dumnezeu se va raci(mi sa intamplat de multe ori acest lucru). Sa ne ajute Dumnezeu ca prioritatea in viata noastra sa fie El!
    Annonymous
    Annonymous
    Sunt pe calea buna
    Sunt pe calea buna


    Numarul mesajelor : 21
    Puncte : 16120
    Reputatie : 34
    Data de inscriere : 09/10/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Galati

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de Annonymous 30.10.09 21:25

    stau si ma gandesc la acel episod cand Domnul nostru Iisus Hristos ne numeste prieteni (desi as dori din toata inima sa va dau si capitolul si versetul imi scapa) iata care e relatia noastra cu Domnul Iisus el ne este un adevarat prieten intrebarea este suntem noi oare buni prieteni cu El?? suntem noi vrednici sa ii fim prieteni? Din cati prieteni avem pe acest pamant pe cati dintre ei i-am nesocotit am plecat de la ei si ne-am intors numai la nevoie si dupa ce ne-a ajutat mai k am si uitat de ei? Eu stiu k nu am facut asa unui bun prieten dar stiu k am facut asa celui mai bun si mai de pretz prieten Domnului Iisus de aceea trebuie sa stam alipiti de Domnul si sa nu plecam de la El nici in necaz nici in bucurie si sa fim vrednici sa ne numim prieteni ai Lui si El sa ne numeasca PRIETENI.
    melintedanyel
    melintedanyel
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 181
    Puncte : 22864
    Reputatie : 322
    Data de inscriere : 09/06/2009
    Varsta : 33
    Localizare : Romania-Botosani

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Left_bar_bleue100/1000Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty_bar_bleue  (100/1000)

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de melintedanyel 03.11.09 16:43

    relatia noastra cu dumnezeu ar trebui sa fie una dintre cele mai importante relati de pretenie, nici o relatie nu ar trebui sa se asemene cu relatia noastra cu Dumnezeu. Petru a renuntat la toata familia lui si la urmat pe Iisus
    Edward
    Edward
    Am prins experienta
    Am prins experienta


    Numarul mesajelor : 72
    Puncte : 16800
    Reputatie : 17
    Data de inscriere : 16/02/2009

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de Edward 06.11.09 21:04

    Relatia noastra cu Dumnezeu...Dumnezeu ar trebui sa fie "omul" nostru.Ar trebui sa fie persoana caruia sa putem sa ii spunem absolut tot,sa ii putem spune toate pacatele si sa nu ne rusinam sa vorbim cu El in fiecare zi chiar daca noi Il dezamagim de o mie de ori pe zi.Daca noi ne caim la sfarsitul zilei ne va ierta.Dumnezeu trebuie sa fie singurul caruia sa Ii incredintam toate secretele pentru ca El e singurul care nu le va dezvalui nimanui nicicand.Dumnezeu trebuie sa fie primul caruia sa ii cerem ajutor in rezolvarea problemelor pentru ca El e singurul care ne va ajuta neconditionat.Dumnezeu trebuie sa fie cel caruia sa ii incredintam viata,problemele etc. tuturor celor dragi pentru ca El e singurul pe care il intereseaza cu adevarat fericirea noastra.Dumnezeu trebuie sa fie stapanul nostru pentru ca noi trebuie sa ascultam neincetat de El si el ne rasplateste pentru orice lucru facut pentru El.
    Andreea.C
    Andreea.C
    Sunt pe calea buna
    Sunt pe calea buna


    Numarul mesajelor : 36
    Puncte : 17263
    Reputatie : 308
    Data de inscriere : 25/02/2009
    Localizare : SUCEAVA

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de Andreea.C 10.11.09 18:11

    Un subiect foarte arzator in zilele noastre,cand griji si temeri ne apasa zi de zi...se intampla ca Dumnezeu sa fie lasat putin deoparte...de catre unii dintre noi,altii,cu o nadejde mai puternica in El,iL pun pe primul plan.Ar fi minunat ca toti sa iL avem pe Domnul si voia Sa mai presus de orice,parca lucrurile merg altfel,iti vine sa zambesti,sa privesti lucrurile cu optimism...cu cat esti mai aproape de Domnul...cu atat e mai bine,daca nu,tot raul o sa fie si mai rau..."Doamne ajuta-ne sa fim asa cum tu doresti,caci fara Tine nu putem face nimic,suntem neputinciosi si plini de pacate!"Amin.
    melintedanyel
    melintedanyel
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 181
    Puncte : 22864
    Reputatie : 322
    Data de inscriere : 09/06/2009
    Varsta : 33
    Localizare : Romania-Botosani

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Left_bar_bleue100/1000Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty_bar_bleue  (100/1000)

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de melintedanyel 24.11.09 16:02

    O alta intrabare la acest subect este cum am putea demonstra noi ca relatia noastra cu Dumnezeu este la fel cum am si scris?

    Dupa cum este si cantarea "Prin ce arat ca-s credincios" Este o cantare super frumoasa care pe mine chiar ma pune pe ganduri cand o cant....... ma face sa cred ca deceaba merg la adunare si la biserica daca inima mea nu este acolo... Aceasta cantare ne transmite diferite mesaje si unele din ele sunt: " Eu daca spun ca lam aflat, prin ce arat..", "Eu daca spun ca sunt curat, prin ce arat..." sau "Eu ca sunt frate adevarat, prin ce arat..." cum putem noi sa aratam lumi si lui Dumnezeu in primu rand ca aceste lucruri sunt adevarate.... putem spune cu gura dar daca in trairea noastra nu exista aceste lucruri degeaba spunem.. Si un ultim vers si cred ca cel mai important din cantare care ma pus pe ganduri este " O Doamne nu lasa ca eu, sa cred ca inşel pe Dumnezeu...." Oare de cate ori inselam noi pe Dumnezeu?
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 26.11.09 18:33

    Viata noastra ne da de gol si arata ce relatie avem noi cu Dumnezeu...
    Poate noua ni se pare ca Il inselam pe Dumenzeu...dar nu-L inselam...mai este o cantare care spune ca daca pe frati ii punem insela pe Dumnezeu nu-L putem insela...El cunoste viata noastra, felul nostru de a trai...daca spunem ca Il putem insela pe El atunci ne inselam singuri...
    estera
    estera
    Sunt de incredere
    Sunt de incredere


    Numarul mesajelor : 44
    Puncte : 15822
    Reputatie : 11
    Data de inscriere : 07/03/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Bucuresti

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de estera 08.03.10 2:40

    Edward a scris:
    Dumnezeu ar trebui sa fie "omul" nostru

    Uau ce straniu suna... Neutral
    Lali
    Lali
    Sunt la inceput
    Sunt la inceput


    Numarul mesajelor : 10
    Puncte : 15192
    Reputatie : 6
    Data de inscriere : 26/07/2010
    Varsta : 32
    Localizare : Orasul Hateg judet Hunedoara

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de Lali 28.07.10 22:57

    Daca relatia noastra cu Domnul este una apropiata si i dam Lui toate gandurile si ne zidim viata in jurul Lui sunt sigura ca fiecare vom vedea schimbari mari in vietile noastre si daca vom lasa toate domeniile vietii in mana Lui El va lucra. daca tot i vorba de relatiile dintre tinerii ostasi sunt sigura k Dumnezeu vrea ca noi ca sa i incredintam si aspectul asta al vietii care este unul destul de important. sa credem si sa acceptam ceea ce El ne da ca stie El de ce. cateodata pentru noi tinerii apar incercari si ispite dar sa nu intoarcem capul sa tanjim dupa o relatie cum este a celor din lume. Pentru ca numa o relatie in Domnul este binecuvantata si trainica. o relatie care nu i dupa voia lui Dumnezeu e ca neghina. este smulsa. sa ne ajute Domnul sa ne pastram inimile curate:) si sa ne rugam pentru cel ce ne va fii dat de Domnul inainte sa l cunoastem.
    Muscaluc_Andreea
    Muscaluc_Andreea
    Sunt la inceput
    Sunt la inceput


    Numarul mesajelor : 14
    Puncte : 15138
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 01/08/2010
    Varsta : 32
    Localizare : podoleni,judetul neamt

    Incredere de a avea unii in alti
    Avem incredere uni in alti?:
    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Left_bar_bleue1/1Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty_bar_bleue  (1/1)

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de Muscaluc_Andreea 27.08.10 10:31

    Prietenul Tineretii mele este Domnul!!! Smile
    Stratu Daniela
    Stratu Daniela
    Excelent
    Excelent


    Numarul mesajelor : 183
    Puncte : 17867
    Reputatie : 453
    Data de inscriere : 05/02/2009
    Varsta : 31
    Localizare : Suceava

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de Stratu Daniela 06.09.10 21:20

    Ce minunat ar fi sa spuna cat mai multi ca Domnul este Prietenul vietii lor!ce frumoasa ar fi lumea!
    avatar
    Mihai Acalinei
    Sunt de baza
    Sunt de baza


    Numarul mesajelor : 93
    Puncte : 16663
    Reputatie : 48
    Data de inscriere : 28/05/2009

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de Mihai Acalinei 19.10.10 15:52

    Muscaluc_Andreea a scris: Prietenul Tineretii mele este Domnul!!! Smile
    ce frumos ai zis sora....o de ar putea zice fiecare tinar la fel ce minunat ar fi...
    avatar
    Mihai Acalinei
    Sunt de baza
    Sunt de baza


    Numarul mesajelor : 93
    Puncte : 16663
    Reputatie : 48
    Data de inscriere : 28/05/2009

    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de Mihai Acalinei 19.10.10 15:54

    Stratu Daniela a scris:Ce minunat ar fi sa spuna cat mai multi ca Domnul este Prietenul vietii lor!ce frumoasa ar fi lumea!
    asa e cumnatica.....dar mai dureros e k parca toti mai multi tineri din adunare nul mai ca preiten pe Domnul,sau il am numai ocazional la aadunare sau printre frati

    Continut sponsorizat


    Despre relatia noastra cu Dumnezeu... Empty Re: Despre relatia noastra cu Dumnezeu...

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 09.05.24 8:53